Ikona datum 14.06.2016    

FORGE® International User Meeting 2016:

jedinečná příležitost pro setkání  komunity v oboru objemového tváření a tepelného zpracování!


Minulý týden se tým KC96 podílel na mezinárodní konferenci uživatelů systému FORGE®. Tato konference je organizována společností TRANSVALOR pro uživatele sofware FORGE, kteří zde mohou poznávat a sdílet své znalosti a zkušenosti. Mezi více než 100 účastníky lze potkat vývojáře softwaru, distributory, zaměstnance akademických institucí, jakož i konstruktéry a technology kteří použivají software v jejich každodenní práci.

FORGE® Mezinárodní uživatelské setkání 2016 proběhlo 7-8 června, v hotelu Novotel Montfleury ve francouzském Cannes. Tato každoroční událost je oblíbená uživateli FORGE® a i v tomto roce byla navštívena delegáty z celého světa. Setkání ze zúčastnili předstvitelé americké pobočky Transvalor Americas a zástupci naší distributorské sítě z Česka a Polska, Indie, Itálie, Japonska, Jižní Korea, Švédska a Turecka.


Tato událost byla příležitostí pro Emmanuela Chenota  generálního ředitele Transvaloru, aby veřejnost seznámil s plány v podnikatelské činnosti společnosti a se synergií produktů, tedy propojením a provázaností všech softwarových produkt; společnosti Transvalor,  včetně připravovaného řešení DIGIMU® pro predikci mikrostruktury.

Účastíci se dozvěděli více o plánu vývoje voné verze software  FORGE® NxT 2.0, kde se můžeme těšit na vylepšení řešiče a generátoru končno-prvkové sítě , použití reálných manipulátorů u volného kování, predikce fázové přeměny u titanových slitin, reálná predikce chování vývalku při vysokorychlostním válcování za tepla díky metodě ustáleného stavu, zvýšení funkcionality a spolehlivosti,  modelování procesu nitridace a mnohem více!

Transvalor představil svůj záměr rozšířit spektrum aplikací s dynamickým vývojem v oblastech indukčního ohřevu a kalení společně s probíhajícími výzkumnými programy electroforming & magnetoforming.  Byla představena  účinnost a jednoduchost nového grafického uživatelského rozhraní demonstrována např. porvázanou analýzou u více operačních úloh např. na funkci Grain flow.

Konference byla naplněna vynikajícímy příspěvky prezentující provedené studie a řešení odborné problematiky od společností Sente Software Ltd. & Ceetron AS akademických subjektů Mondragon University a CEMEF Mines ParisTech.

Uživatlé představili využití a přínos FORGE®  v průmyslové praxi a převdedli ve svých prezentacích jak používat FORGE® při navrhování nových technologických postupů a optimalizaci procesů. VIMI Farteners výrobce spojovacího materiálu, do dvou let od implementace softwaru vyřešil mnoho svých problémů výroby, zavedl výrobu nového typu slitin titanových šroubů a zkrátil dobu přípravy výroby z doby dvou měsíců na 3 týdny. Společnost  Safrane Aircraft ve spolupráci s Transvalor představila vývoj technologie válcování kruhů, se zvláštním důrazem na nové materiály pro letectví.

Tato konference je kombinací profesionality, navazování kontaktů a přátelských setkání. Slavnostní večeře proběhla v restauraci  Plage Keller, kde se nabízí skvělý výhled z "Baie des Anges" na sníhová pole francouzských Alp. Byla to příležitost pro všechny účastníky diskutovat o technických námětech v přátelské a příjemné atmosféře.

Na konci konference Emanuel Chenot, generální ředitel Transvaloru pozval všechny na příští setkání se specielním překvapením pro účastníky! Proto je nyní ten správný čas si vyhradit  začátek června 2017 na uživatelské setkání FORGE®.